O Dialogu Młodych

O PROJEKCIE DIALOGU MŁODYCH O WIERZE

1. „Dialogi Młodych o wierze” powstały na bazie oryginalnego pomysłu łódzkiego arcybiskupa ks. Marka Jędraszewskiego, który stworzył projekt „Dialogów w katedrze” – polegają one na tym, że biskup i grupa ekspertów od teologii i filozofii odpowiadają na zadane pytania podane drogą internetową bądź na żywo.

2. W „Dialogach Młodych o wierze” uczestniczą wszyscy duszpasterze młodzieżowi z Pabianic.

3. Jest to inicjatywa, która zrodziła się na spotkaniu dekanalnej rady duszpasterstwa młodzieżowego.

4. Dialogi Młodych będą odbywać się w każdy 3. piątek miesiąca od
grudnia 2012 do czerwca 2013 r. o godz. 19.00 w kościele NMP
Różańcowej.

5. Formuła tych spotkań jest następująca: nabożeństwo, konferencja tematyczna, odpowiedzi na zadane pytania na żywo lub przesłane na facebooku i stronie internetowej.

6. Najbliższe spotkanie odbędzie się 21 grudnia 2012 o godz. 19.00. Otworzy te spotkania ks. Przemysław Góra – diecezjalny duszpasterz młodych z Łodzi, a konferencje poprowadzi ks. Krzysztof Rybicki z parafii Trójcy Przenajświętszej z Pabianic – znany i ceniony duszpasterz młodych, otwarty na dialog, wykształcony, stały przewodnik pabianickiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Tematem pierwszego spotkania jest pytanie, czy jeszcze wierzę i dlaczego wierzę w Boga.

7. Od strony medialnej jest przygotowane logo, baner i plakat, strona internetowa i profil na facebooku. Informacja o Dialogu Młodych znajdzie się w gazetach pabianickich. Pojawi się też spot reklamowy.

8. Uczniowie gimnazjów i szkół średnich otrzymają zaproszenia na te spotkania.

9. Dialogom Młodych będzie towarzyszył konkurs z cennymi nagrodami.

10. Formuła spotkań będzie się ciągle rozwijać. Będą zapraszani znani goście z mediów ogólnopolskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>